ייעוץ נדל"ן

לתיאום פגישה

מהי תרומתו של עו"ד מקרקעין לעסקה?

חלקו של עו"ד נדל"ן בעסקת מקרקעין

קרקע וכל המחובר אליה

ב1969 נקבע חוק המקרקעין. מקרקעין בהגדרתו הוא קרקע וכל המתלווה אליה באופן זמני או קבוע. כאשר אתם מבצעים עסקה במקרקעין אתם למעשה רוצים לקחת או להעביר זכויות של הקניין הקשורות לקרקע ולמה שמחובר אליה, למשל דירה. מעוניינים לגור בבית משותף? עניין זה גם הוא שייך לכל הקשור לחוק המקרקעין ולדיניו, ויש כמובן מצבים רבים ושונים הנוגעים לענייני מקרקעין, עבור כולם חשוב להבין את חשיבות הובלתו של עורך דין המומחה למקרקעין שילווה את כל מי שזקוק לכך בכל התהליך.

לשמור על הזכויות שלכם

כיוון שתחום המקרקעין הוא תחום סבוך ומורכב יש צורך בעורך דין מוסמך המומחה לדינים אלו. מישהו מומחה שיוביל בכל התהליך וישמור על הזכויות של האנשים שאותם הוא מייצג. יש אין ספור חוקים ותקנות מקרקעין, ומול כולם מדייק עורך דין מקרקעין את עבודתו כדי להבטיח עסקה נכונה ובטוחה עבור המיוצג שלו.

רוכשים דירה? מוכרים דירה? שוכרים דירה?

כאשר מחליטים לרכוש או למכור דירה, בין אם מדובר בנכס חדש מהניילונים, בין אם מדובר בנכס ישן, צריכים לחשב מסלולים כל הזמן, להבין מי נגד מי, מה נכון, מה אסור בתכלית האיסור, מה מסכן אתכם ומה מבטח אתכם. דירה היא עניין של ממש ולא של מה בכך, מדובר בעסקאות של מיליוני שקלים, ואתם צריכים להיות בטוחים בכל צעד שלכם לפני העסקה ובמהלכה. עורך דין מקרקעין מוביל בכל המהלך המדובר באופן מדויק. כך גם במקרה של שכירות דירה כי השוכרים חייבים לוודא שהחוזה תקין ושלא נפלו בו טעויות שעלולות לעלות להם כסף רב לחינם.

פינוי בינוי, תמ"א 38 וחידושים נוספים בעיר

במקרים עירוניים תפקידו של עורך דין מקרקעין הוא להבטיח עיר מחודשת ושמירה על הזכויות בפרויקטים כמו פינוי בינוי ותמ"א 38. בדיוק כפי שפונים לנוטריון עבור אימות מסמכים מורכבים, כך רק מי שבקיא בחוקים ויודע את התקנות בנדל"ן, יכול להוביל מהלכים נכונים בעסקאות מקרקעין.

עסקת מקרקעין מול קבלן

אם רוכשים דירה ישירות מקבלן, עורך דין מקרקעין מתנהל בצורה אחראית ונכונה מול הקבלן, הוא קורא לפרטים את החוזה ובודק שהזכויות של המיוצג שלו לא נפגעות. כך הוא מבטיח ייצוג הולם כדי לא ליפול לשטיקים ולטריקים של כל מיני חובבניים בתחום.

ביטחון מפני שרלטנים. לאמת את הפרטים

כיוון שיש רמאים גם בתחום המקרקעין נכנס לתמונה עורך דין מומחה מקרקעין כדי לערוך עבורכם את הבדיקות הנוגעות לשאלה האם הנכס אכן שייך למי שטוען שהנכס שלו והאם יש מספר בעלים שהנכס שייך להם, אבל אינכם יודעים על קיומם, במילים אחרות – עורך דין מקרקעין בודק את הזהות של בעל הנכס ומאשש אותו כדי להיות בטוח שהוא אכן בעל הנכס כפי שהוא מצהיר.

פחות מיסים, פחות כסף מהכיס ובחירת ערבויות מתאימות

בישראל מקפידים מאוד על תשלומי מיסים גם כשאנשים עורכים עסקאות מקרקעין. על מנת שאנשים לא ישלמו מיסים מיותרים בעת עסקת המקרקעין וכדי להוזיל את המיסים כשאפשרי, עורך דין מקרקעין מוביל ליעד הבטוח גם בהתמודדות מול רשויות המיסים, העיקר לשמור על הזכויות שלכם, וכן גם על הכיס שלכם!

גם במקרה של ערבויות המתבקשות בענייני מקרקעין, בודק עורך הדין את הערבות המתאימה ביותר למיוצג שלו.

שתפו מאמר זה

לפרטים התקשרו 052-5488851 או השאירו פניה​

052-5488851 | ייעוץ משפטי

דילוג לתוכן