ייעוץ נדל"ן

לתיאום פגישה

איך מוציאים נסח טאבו?

הפקת נסח טאבו

רכישת נכס הן כשמדובר בדירה חדשה מקבלן והן כשקונים דירת יד שנייה, הוא מהלך מורכב ולעיתים אף מסובך ולכן חשוב לבצע מהלך זה בסיועו של עורך דין מקרקעין שיבדוק את הנושא על כל רבדיו לפני שיאשר לכם לחתום על חוזה המכר.

ליווי משפטי בעת רכישת דירה

רכישת דירה חדשה היא עסקה אשר כרוכה בממון רב ובהתנהלות שאורכת לעיתים זמן רב אם מדובר במבנה שנמצא טרום בנייה או במהלך הבנייה. לכן עורך דין המתמקצע בתחום זה מעניק ללקוחות את המעטפת הדרושה להם, כאשר הם נמצאים במשא ומתן לגבי אחד הנכסים של חברות הבנייה בישראל במיקום ספציפי.

גם כשמדובר בעסקת יד שנייה יש בדיקות מעמיקות שמבצע עורך הדין ברבדים השונים של העסקה כדי שלא יהיו הפתעות לא נעימות.

אחד הנושאים הראשונים שבוחן עורך הדין הוא הרישום של הנכס.

נסח טאבו

יש שתי דרכים כדי להפיק נסח טאבו עדכני, האחת היא להגיע למשרדי רשם המקרקעין במחוז שבו נמצא הנכס ולקבל תמורת תשלום מסמך זה. הדרך השנייה היא להפיק זאת באמצעות אתר אינטרנט מקוון המאפשר לקבל אותו על ידי הקלדת נתוני הגוש והחלקה או הקלדת הכתבות המדויקת. המסמך המבוקש מוכן תוך כמה דקות תמורת תשלום בסכום מינורי.

המידע שמופיע במסמך חשוב זה כולל את שמות בעלי הנכס כעת ובעבר, אם קיימת משכנתא, מיהם בעלי הזכויות בנכס, אם קיים שעבוד או עיקול של גורם מסוים, הערת אזהרה ועוד.

טיפול בנושאים הרשומים בנסח הטאבו

אם על פי נסח הטאבו הכול תקין ואין כל בעיה בנכס, אפשר לקדם את העסקה. אך אם יש בעיה אחת או כמה בעיות, יש לטפל בהן כיוון שללא נסח טאבו נקי, לא רוכשים נכס שהוא במצב בעייתי.

  • אם קיימת משכנתא, יירשם בחוזה כי באמצעות התשלום הראשון של הקונה, תכוסה המשכנתא או יבוצע מהלך של גרירת המשכנתא וזאת כדי שהקונה יוכל לקבל משכנתא מהבנק ולרשום זאת בספרי הנכס.
  • עם חתימת החוזה תירשם הערת אזהרה לטובת הקונים, לאור העובדה שהם בהליך רכישת הנכס.
  • אם קיים עיקול או שעבוד, בוחנים את האפשרות של בעל הנכס להסיר זאת. אם מדובר בחוב שבעל הנכס יכול לשלם באמצעות הכספים שיקבל מהמכירה והוא מתחייב להסיר אותו, אפשר לקדם את התהליך. אך אם המוכר אינו מוכן לשלם חוב זה מכל סיבה שהיא, אי אפשר לקדם את הליך מכירת הדירה.
  • יש לוודא שהאדם שרשום בנסח הטאבו כבעלים הוא אכן האדם שמוכר את הדירה ואם קיימים כמה בעלי זכויות, יש לוודא שכולם מעוניינים בביצוע מהלך זה יחד.
    לקוח שקונה נכס, אך אינו מבצע בדיקה מקיפה של נסח הטאבו באמצעות עורך הדין, עלול למצוא את עצמו מול שוקת שבורה.

שתפו מאמר זה

לפרטים התקשרו 052-5488851 או השאירו פניה​

052-5488851 | ייעוץ משפטי

דילוג לתוכן