עריכת צוואה עד הבית

שירות אישי לעריכת צוואה בבית הלקוח

שירן גוילי-דהן, עורכת דין בעלת התמחות בדיני צוואות וירושה, ייפוי כוח מתמשך, הסכמי ממון ודיני מקרקעין.

נוכחנו לגלות שרבים מן הלקוחות הפונים אלינו, מעוניינים בשירות הגעה עד ביתם. הסיבות והנסיבות משתנות בין מקרה למקרה, אולם המכנה המשותף בין כולם הינו הדחיפות הגבוהה והרצון להשלים את עריכת הצוואה בהקדם האפשרי.

מהיום לא חייבים להגיע עד למשרד!

כדי שתוכלו להבטיח שרצונותיכם בעבור רכושכם ימולאו עד תום, מוטב להסדיר את נושא הצוואה ויפה שעה אחת קודם.

צוואה הינה מסמך משפטי מחייב שאת עריכתו מוטב לבצע עם עורך דין מומחה לדיני צוואות. גם אם לבסוף החלטתם שאינכם זקוקים לייעוץ ועריכה מטעם איש מקצוע, הרי שחוק הירושה מחייב את בעלי הצוואה בחתימה של עו"ד או נוטריון כבא כוח משפטי. 

חשיבותו של המסמך המשפטי

  • חוק הירושה - חוק זה קובע חלוקה שוויונית של עזבונות הנפטר בין בני המשפחה. האם זה באמת מה שאתם רוצים? בצוואה אתם מקבלים את השליטה הטבעית על רכושכם וקובעים לאן הוא יועבר באופן מדויק ושאיננו נתון לפרשנות: בן/בת זוג, ילדים, ארגונים ועמותות, מוסדות שונים ועוד.
  • מניעת סכסוכים - ייתכן מאוד שמחלוקות פנימיות במשפחה, סכסוכים ואפילו יריבויות פתאומיות לנוכח חלוקת רכוש 'לא צודקת', יובילו להליכים משפטיים ממושכים ומתישים. עריכת צוואה עד הבית עם עורך דין תאפשר לכם להבטיח שרצונכם יתקיים באופן מוחלט, וכך גם למנוע את האפשרות לחלילה סכסוך משפחתי עמוק וסבוך.
  • תרחישים מורכבים - צאצאים מנישואים קודמים, הליך גירושין שעלול להביא עמו מחלוקות, כל אלו נבחנים באופן קפדני בעת ניסוחה ועריכתה של הצוואה, ויכולים לספק מענה מקיף וכולל הבוחן את כלל הנסיבות, וצופה התרחשויות עתידיות.

כיצד התהליך מתבצע?

כיום יותר קל מתמיד לערוך צוואה תוך ליוויו של עורך דין ומבלי לצאת מן הבית.

משרד עורכי דין שירן גוילי דהן, שמח להציע עבורכם הליך עריכת צוואה עד הבית, תוך מתן ייעוץ מקצועי ומקיף.

ההליך המתקיים הינו צוואה בעדים – 

  • צוואה בעדים - צוואה בעדים נערכת בפני עורך דין ובפני עד נוסף. המטרה היא לוודא שאכן הצוואה נערכת באופן ברור ונהיר לכול, אשר איננה מותירה כל מקום למחלוקות ופרשנויות מוטעות.
  • אובייקטיביות - המוריש המבקש לערוך ולאשר את צוואתו, נדרש לחתימתה תוך שהוא ניצב בפני עורך דין ועד נוסף העונים להגדרה: 'עדים ניטרליים'. חשוב לדעת! באם תיערך הצוואה בנוכחותו של עד בעל זיקה לרכושו של המוריש, הרי שהוא איננו כשיר. פרטים אלו ייבדקו מולנו בטרם נגיע לערוך את צוואתו של המוריש בביתו.
  • הנוחות שלכם - כל החלטה בצוואה מביאה עמה משמעויות רבות וכך גם התלבטויות. טבעי שאת הצוואה תרצו לערוך בנוחות שלכם, באזור המוכר לכם אשר מאפשר לכם לחשוב על כלל הנסיבות באופן שקול ומדוד.

התייעצו עמנו

מובן לנו שהמעמד של עריכת הצוואה איננו פשוט לאיש.

על כן, בהגעתו של עורך דין לעריכת צוואה בבית הלקוח, תקבלו הדרכה מקיפה שמטרתה להסביר במדויק את המשמעויות של כל סעיף והחלטה.

האם ישנם היבטים משפטיים שיש לבחון בקפידה? השלכות הרות גורל שיש לתת עליהן את הדעת? פרשנויות אפשריות שמוטב להתייחס אליהן באופן מפורט לאורך סעיפי המסמך?

אנו שמחים לעמוד לרשות לקוחותינו וזמינים בכל אזור המרכז. 

שתפו מאמר זה

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

מוזמנים להתייעץ עמנו!

לאור התפשטות נגיף הקורונה, השפעותיו והשלכותיו, הינכם מוזמנים להתייעץ עם משרדנו באמצעות הוואטסאפ, השארת פרטי קשר או שיחה טלפונית.

לפרטים התקשרו 052-5488851 או השאירו פניה​

052-5488851 | ייעוץ משפטי

דילוג לתוכן